Gadget Amsterdam

Latest Posts

Smartphone Spy Gadgets

Niets is zo leuk om als een ware James Bond met allerlei coole gadgets op pad te gaan. Helemaal als het smartphone spy gadgets zijn die simpel te gebruiken zijn. Er zijn vast wel gelegenheden waarbij het van pas komt. We zetten de beste gadget voor u op een rijtje.

Spy Gadget Seek ThermalMet de SeekThermal Camera is te zien waar een warmtebron zich bevind. Door een extra warmtezoeker aan de smartphone te koppelen kan met de bijbehorende Android of iOS app warmtebronnen worden gedetecteerd. De camera werkt zowel in daglicht als ‘s nachts. Het normale model kost $250 en het model om extra ver te kijken $299. Let wel op of de smartphone wel samenwerkt met deze gadget.

Wat dacht je van een smartphone oplader die alle toetsaanslagen van een wireless toetsenbord (2.4GHz RF protocol) opvangt? En het verstuurd ze meteen naar de smartphone van de eigenaar. De Samy Keysweeper maakt dit mogelijk. Je kan zelfs alarm woorden opgeven waarbij je automatisch een signaal krijgt als ze getypt worden. Het apparaat is niet te koop, maar de bouwschema’s zijn opensource.

Even ongemerkt ergens binnen kijken lukt met de Ryobi Inspection Scope. Niet alleen zie je op de smartphone wat de camera in het snoer allemaal tegenkomt, maar je kan direct foto’s en video’s er van maken. Voor maar $100 gaat deze super gadget over de toonbank.

iPin laserpenEr zijn van die momenten dat het gebruik van een laserstraal handig kan zijn. Met deze 3.5″ koptelefoon minijack heb je er een binnen handbereik.
Plug de iPin laserpointer in de koptelefoon ingang en maak gebruik van diverse apps om de laserpen aan te sturen. Je kan er natuurlijk ook de kat van de buren gek mee maken. Helaas is de laserpen alleen geschikt voor de iPhone en Samsung. De laserpen kost $50.

In de achtervolging op de moter of in een drukke club en toch willen bellen? Dat geeft natuurlijk problemen met die snelheid en harde muziek. Hiervoor heb je de $100 NT3 BlackOps keelmicrofoon van IASUS. De stemvibraties worden met een keelband opgevangen en verzonden. Zelfs de lichtste fluisteringen zijn genoeg.

Oh ja, als je smartphone de belangrijkste tool is die je bij je hebt zorg dan dat het apparaat heel blijft. Met de RhinoShield scherm protector voor maar $25 zal dat zeker lukken.

Rhino Shield Crash Guard

3D printen in ontwikkeling

Een onderwerp dat de afgelopen tijd een enorme vlucht heeft genomen is 3D-printen. Van toepassingen waar je erg blij van wordt (chocolade taart) tot aan zelfs criminele toepassingen (vuurwapen). Onderzoeken van een aantal bekende crowd-funding platforms zoals Kickstarter, RocketHub of Indiegogo onderstreept deze stelling. In de top10 aan best gefinancieerde projecten is de helft gericht op 3D-printen.

Shapeways One Stop 3D Shop

Het eerste end-to-end proces rondom 3D-printing is een spin-off van Philips genaamd Shapeways. Shapeways heeft een batterij aan 3D-printers, een Marktplaats en een grote Community van ontwerpers. Je kan 3D producten kopen, eigen ontwerpen laten printen of een ontwerper inhuren om jouw ontwerp uit te werken. De mogelijkheden zijn legio. Print objecten uit in plastic, metalen of aardenwerk. Van fashion tot sieraden of game figuren tot coole gadgets.

3D printen voor consumenten

De laatste hindernis die genomen moet worden is om 3D-printing naar het grote publiek te brengen. Niet iedereen heeft tijd, zin en gelegenheid om zich te verdiepen in 3D software programma’s. Zelfs al zijn deze software programma’s gratis en van bekende bedrijven als Google’s SketchUp of OpenSource met een Nederlands tintje Blender.

Er zijn wel al Apps die het mogelijk maken om een 3D object te construeren. Maar dan heb je weer een Microsoft Kinect apparaat voor nodig (Skanect) of zijn de objecten voorgevormd (MonsterMatic). Ook het 3D printen vanaf foto of tekening is aanwezig (Crayon Creatures). Leuk natuurlijk, maar niet erg hoogstaand. Erg hip is de poppetjes of bouwwerken uit Minecraft uit te printen. Of een character uit World of Warcraft. Wat dacht je van Toyze, een gratis Android en iOS app waarmee je in-game poppetjes kan printen.

Missing link naar 3D printen

De “interface” tussen iets zien, bedenken en uiteindelijk het op simpele wijze geprint krijgen is dus nog niet kant en klaar voor handen. Maar er zijn wel beloftes. Het Nederlands initiatief op Kickstarter genaamd The Element and Formide van Printr voorspeld een all in one 3D oplossing.

We created The Element and Formide to bring you a hassle free 3D printing experience.

The Element is a USB plug & play device that will unlock the full potential of today’s 3D printers. On Formide.com you will find an endless library of printable, customizable 3D files and a fully loaded dashboard for your printer.

The combination of The Element and Formide brings an end to overwhelming slicer settings, hours of trial & error and countless failed prints. It makes way for a productive and groovy 3D printing experience.

Voorlopig staat de de teller nog op €40K en is er nog €60K te gaan in 13 dagen. Zeer spannend of deze partij de benodigde sponsering bijeen krijgt.

De toekomst voor 3D printen

Je kan je voorstellen dat een 3D printer in het ruimtestation ISS handig kan zijn. Reserve onderdeel worden geprimt als het nodig is.Fantatsiche medische toepassingen waar we over in de media lezen. Een 3D geprint baby hartje, een 3D neus en 3D geprint huid. Het einde is nog lang niet in zicht. Uiteraard zullen hierdoor ook nieuwe problemen ontstaan. Een designer lamp of dressoir namaken is zo gedaan. Leuk jurkje gezien met een nogal hoog prijskaartje? Geen probleem even 3D ontwerp op internet opzoeken en printen.

De prijs van een goede 3D printer ligt zo rond de €1000. Deze prijs zal net als met alle goederen die in massaproductie worden gemaakt, blijven dalen. Vermoedelijk blijft een goede interface het lastigste onderdeel van dit succesverhaal.

Samsung Gear VR

De Virtual Reality headset van Samsung wordt in 2015 onder de naam Samsung Gear VR op de markt gebracht. Het is een samenwerkingsverband tussen Samsung en Oculus. Oculus is het bedrijf dat eind 2012 op Kickstarter bijna $2,5 miljoen verzamelde om een VR bril genaamd Rift te ontwikkelen. Een consumentenversie van de Oculus Rift is nog in ontwikkeling. Het is dus wel apart dat Samsung eerder met een VR headset komt. Maar voor ons dus goed nieuws.

Headset voor de Note 4

De Gear VR is eigenlijk alleen maar een lege headset. Je hebt nog wel een Samsung Note 4 nodig om een VR film te kunnen bekijken. Wel zo slim, want hierdoor wordt de headset betaalbaarder en lichter dan een complete VR bril. Maar dan heeft de Galaxy Note 4 met het 5,7 inch Quad HD AMOLED scherm wel 2560 x 1440 pixels om naar te kijken. En dat is zelfs meer dan er in de Oculus Rift zit.

Samsung Gear VR

Op de Note download je Apps en daarna klik het apparaat in de headset. Hierna kun je films en games 360-graden met een 96-graden Field of View kijken. De Epic Unreal 4 engine is geschikt gemaakt om games te ontwikkelen voor de Samsung Gear VR. Naast games is deze gadget zeer geschikt voor panoramische video’s. Hiervan zijn er al een paar in de app shop.

Oculus app shop

OculusApps zijn verkrijgbaar in de Oculus app shop. Dus geen apps via de iStore of Google Play store kopen, maar een nieuwe shop waar je zowel voor de Samsung Gear VR en de Oculus Rift apps kunt aangeschaffen. Op het moment van schrijven is de Oculus-app-shop nog zonder betaalmechanisme, dus alle apps zijn nog gratis te downloaden. Uiteraard zijn de app ontwikkelaars hier niet blij mee, maar hier wordt druk aan gewerkt.

Voor alle “early adaptors” onder ons dus goed nieuws om alle content voor de Gear VR gratis te krijgen (zolang als het kan). Je kan zwemmen tussen blauwe vinvissen, als een piloot door asteroide velden vliegen en door enge kerkers struinen.

Samsung Gear VR kopen

De Gear VR kost €199 en is eind januari 2015 volop beschikbaar. Bij een aantal online winkels is deze coole gadget als pre-order te bestellen. Wil je er een controller bij dan kost dat je €50 extra. Inmiddels is er een Infographic over de Gear VR gemaakt waarop je alle details kunt lezen.

Airwheel eenwieler

AirwheelHoera, het wiel is na al die tijd opnieuw uitgevonden: er is een elektronische eenwieler gadget! De Airwheel is sinds kort gearriveerd en via een Nederlandse distributeur te koop. Ideale vervanging voor de treinreizigers die nu nog een vouwfiets gebruiken. Toen ik het apparaat voor het eerst zag, dacht ik meteen aan de Segway PT maar dan zonder stuur. U weet wel, het apparaat op twee wielen dat met het lichaamsgewicht bestuurd wordt.

Of de Segway echt een succes is geworden weet ik niet. Het gesteggel door de politiek of de Segway op de openbare weg mag of niet heeft een tijd in geslag genomen. En ook het prijskaartje dat aan zo’n apparaat hangt is hoog (ruim €5.000). Maar laten we eens kijken hoe het zit met de Airwheel eenwieler.

Airwheel model

Airwheel modellen

Het instapmodel van de eenwieler is een stuk gunstiger, hoewel met €550 nog aan de prijzige kant . Er zijn een aantal modellen verkrijgbaar. De X-serie en de Q-serie. We hebben de details even op een rijtje gezet. De snelheid is voor alle apparaten hetzelfde, namelijk 18 Km/pu en de draagbare belasting 120 Kg.

ModelX3X5 musicX6 musicX8Q1Q3Q5
Prijs (€)555649699799899949999
Gewicht (Kg)10101211101412
Bereik (Km)20202023232323
Motor (Watt)400500600800800800800
Oplaadtijd (Min)12090909090120120
Accu (Wh)170130130170170170170
Wielen1111222
KleurZw/WitZwWitZwZw/WitZw+Wit / Wit+ZwBl+Gr / Gr+Bl

Ervaring met de Airwheel

We hebben een aantal citaten uit diverse media verzameld van personen die met de Airwheel bezig zijn geweest.

“Omdat je geen stuur hebt is vooral het opstappen lastig. Bij een Segway gaat dat stukken makkelijker. Maar eenmaal in beweging, klem je het apparaat tussen je benen en is het vrij makkelijk. Na een half uur had ik het rijden op de Airwheel wel onder de knie. Best leuk en je trekt een hoop bekijks.” –Editie NL-verslaggever Sjoukje Budde, Nederland

“I carried it downstairs, turned it on and balanced myself against a wall. First feeling: wow, this is impossible! I tried for maybe 20 minutes but could not go forward for even a second without falling. Which way is the front anyway? Went back inside to read more and learned that the controls (power button, charging plug, charge indicator) should be on your right. It seems like this would be one of the things where having someone instruct you would probably be extremely useful”.-Tech software engineer Bemmu Sepponen, Japan

“At a fraction of the cost of a segway, the Airwheel is a much more viable option for the average consumer. Although my own testing was limited, the Airwheel was simple enough to use within one day and would certainly be even more useful with practice.”-SainSonic Blogger, China

“I have had the Airwheel for just over a week now, and I am going through town and on the grass and all around without any issues. It does not go as fast as I thought, but it does go about the same speed as most people run. I can go pretty slow too, to the point that I can stay next to someone who is walking. I like the way it will stop you if the battery dies, it just beeps and slowly tilts you back until you stop.”-Mike (Amazon review), USA

Uitbreiding van Airwheel familie

Inmiddels hebben de makers een nieuwe telg aan het assortiment toegevoegd. Het gaat om de Airwheel S3, een tweewieler die verdacht veel lijkt op de eerder genoemde Segway PT. Maar dit keer met een prijs die aantrekkelijker is (€2.000). Verder geeft de maker aan dat het stuur van de S3 gemakkelijk is los te klikken waardoor het vervoer ervan geen probleem zal zijn. Of de consumenten hiervoor warm gaan lopen valt te bezien. Het zou jammer zijn als dit vervoersmiddel net als de Segway alleen met bedrijfsuitjes gebruikt gaat worden om een tocht te rijden.

Hoelang het nog zal duren voordat dit vervoersmiddel van de 21ste eeuw het straatbeeld zal bepalen is onzeker. Ik heb dan ook geen idee hoeveel een gewone vouwfiets kost voor een treinforens. Hopelijk is de doelgroep van de Airwheel een stuk groter. En of het echt baanbrekend is zoals de commercial zegt wachten we af.

Pavlok Armband

Met schrik las ik op het crowdfunding platform Indiegogo over de Pavlok armband. Leuke woordspeling, want van deze gadget krijg je dus echt een schok. Met het statement “The habit changing device” ga je jouw nare gewoontes afleren. En wel met een elektrische schok.

Voor honden had ik zo’n apparaat wel eens eerder gezien. Eigenaren doen in hun afwezigheid een halsband bij de hond om, waardoor als het beest gaat blaffen het een schok krijgt. Niet echt diervriendelijk, maar als naaste buren misschien goed.

Pavlok stroomstoot armband

Het Pavlok schok-effect werkt in drie stappen:

  1. Pavlok armband logodoe de Pavlok armband om je arm
  2. download de bijbehorende app en stel het af op jouw armband
  3. selecteer de gewoontes en het gedrag in waar je vanaf wilt

De bedenker van deze gadget is Maneesh Sethi. Hij kwam in 2010 op het idee doordat hij naar zijn mening te vaak op Facebook keek en daardoor niet productief genoeg was. Hij huurde een dame in om hem in zijn gezicht te slaan iedere keer dat hij Facebook gebruikte. Naar eigen zeggen steeg zijn productieviteit met factor 4.

Pavlok Armband

Crowdfunding project

Samen met een vriend bouwde hij een prototype, vond hij een investeerder en kwam hij in contact met een engineer van LEGO Mindstorm. Het prototype maakte stappen waardoor het uiteindelijk in armband formaat te dragen is. Voor de massaproductie is een crowdfunding project opgezet. Men wilde $50k ophalen, maar uiteindelijk bleef de teller staan op ruim $200k. Op 29 november 2014 stop het project met nu al meer dan 400% meer geld opgehaald dan gepland.

“Pavlok combines accurate tracking capabilities, powerful commitment techniques, and ‘on-your-wrist’ reminder triggers to change users’ brains and form the habits they wish they had.”

Je kan aan de hand van een app aangeven wanneer je met bepaalde activiteiten “gemotiveerd” moet worden. Of om in te stellen welke zaken je als slechte gewoonten hebt. Denk hierbij aan Online tijdverspilling, nagels bijten, bezoeken van fast food restaurants, de snooze knop van de wekker indrukken, etc.

Ontwikkeling Pavlok armband

Pavlok schok armbandIn de toekomst zal de Pavlok niet alleen als armband verkrijgbaar zijn, maar kan het apparaat op iedere willekeurige plek worden aangebracht. Zolang het maar op de blote huid is. De armband wordt in diverse hippe kleuren geleverd (blauw, rood, geel, wit, zwart en grijs) om het apparaat te personaliseren.

Bij de Pavlok draait het om een API (Application Programming Interface) waardoor het met diverse apparaten, systemen en software communiceerd. Bijvoorbeeld integratie met ifttt.com en samenwerking met Beeminder. Hierdoor wordt het potentieel om slechte manieren af te leren sterk uitgebreid.

De kracht van de elektrische schok kan in de app worden ingesteld. Gelukkig kan je ook voor andere “motiverende” opties kiezen dan alleen de elektrische schok. Het apparaat kan trillen, piepgeluiden laten horen, posten op jouw social network zoals Facebook en geld straffen opleggen.

Touchscreen Handschoenen

Touchscreen handschoenen zegt u? In deze winter maanden waarin het kwik steeds meer daalt worden mutsen, shawls en natuurlijk handschoenen uit de kast gehaald om je lekker warm te houden. Maar met name de handschoenen zijn natuurlijk erg lastig als je met je smartphone bezig bent. Steeds aan en uit trekken is vervelend. Nu waren er al wat handschoenen op de markt gebracht die touch screen proof zijn. Maar we hebben een overzicht gemaakt van merken en modellen die in Nederland relatief gemakkelijk te koop zijn.

MerkPrijs in €WebsiteBijzonderheden
Mujjo28MujjoAlleen voor dames en ook een model in leer
qMust15Ook beschikbaar met de beruchte skeleton afdruk
The North Face43The North Face womanIn wit en zwart voor mannen en vrouwen
X'entrix14Nylon coating met zilver verwerkt. Alleen in zwart
iGloves12iGlovesGrote variatie aan kleuren waaronder rood, roze en blauw. Ook verkrijgbaar in leer

Echter onze favoriet is niet in Nederland verkrijgbaar. Het gaat om het merk Agloves.

Agloves

AglovesDe Aglove is een 10-vinger touch handschoen met “grip” puntjes om beter grip te krijgen op hedendaagse gadgets zoals tablets en smartphones. Het zijn zachte en zeker comforabele handschoenen en werken op alle soorten touch schermen. Het zijn unisex, wasbare handschoenen met zowel grippunten op de vingers als op de handpalm. Agloves heeft een speciaal patent aangevraagd voor het verwerkte zilvergaren in de handschoenen. Met name de zilver verwerking zorgt dat de handschoenen ook nog eens warm zijn. Momenteel zijn er drie modellen leverbaar: Grip Touch, Sport en Natural. Bestellen via eBay of Amazon is een optie. De prijs ligt rond de €20.

Next step in Touch handschoenen

BearTekMomenteel zijn er ook al handschoenen verkrijgbaar van BearTek die een stapje verder dan de hierboven genoemde touch screen handschoenen. Met deze handschoenen hoef je het scherm van tablet of smartphone niet eens meer aan te raken. Met vingerbewegingen in de lucht kan het toestel op afstand bestuurd worden. Ze zijn ook nog eens geschikt gemaakt voor de besturing van GoPro camera’s. Er zijn 3 varianten van te koop. Handschoenen voor op de motor, Wintersport- of sneeuwhandschoenen en gewone handschoenen. Het zijn echter geen modebewuste handschoenen. Misschien zelfs wel een beetje lomp te noemen.

De GoGloves lijken meer op de gangbare, lichtgewicht handschoenen en beloven hetzelfde als de BearTek handschoenen. Voorlopig is dit nog als Kickstarter project, maar binnen 8 dagen al $40K opgehaald. In ieder geval genoeg om van het prototype de eerste generatie in productie te brengen.

GoGloves

Sonos multi-room muzieksysteem

Sonos multi-room musicsystem Al enige tijd zijn de Sonos producten smaakmaker op de markt van draadloze muzieksystemen voor het streamen van digitale muziek. We hebben het hier over het bekroonde hi-fi wi-fi multi-room music system. Sonos is opgericht in 2002 en het moederbedrijf is gevestigd in het zonnige Californie.

Sonos voor muziek- en filmbeleving

Je kan zelf het muzieksysteem bepalen dat voor jou geschikt is. Met producten voor de muziekbeleving zijn er de Play:1, Play:3 of Play:5. De specificaties van de boxen zijn hier overzichtelijk weergegeven.
Sonos playVoor de filmbeleving kan je de Playbar en Subwoofer gebruiken, aangevuld met de bovengenoemde Play-boxen. Maak het zo gek als je zelf wilt. Met name de inhoud van de portemonee is bepalend. De Sonos producten zijn aan de prijzige kant. Maar gezien de vele positieve recensies en reviews iedere euro waard.

Sonos is plug & play

Met name de plug & play zal voor velen een uitkomst zijn. Geen gedoe. Sonos uit de doos halen, koppelen met de router, stekkers in het stopcontact, software installeren en luisteren maar. Het draadloos streamen van geluid kan vanaf legio bronnen. Zo’n beetje alle mogelijke playlists met ieder gangbare muziekformaat wordt ondersteund.

Denk aan een muziekbibliotheek beheert in iTunes, WinAmp, Windows Media Player, Rhapsody of Music Match. Met bestanden in mp3, ogg, wma, aac of flac. Niets handiger dan bijvoorbeeld via spotifiy, internetradio stations of vanaf een eigen NAS naar jouw muziek te luisteren .

Een Sonos controller (afstandbediening) is niet echt nodig. Er zijn diverse apps voor Android of iOS om het apparaat aan te sturen met tablet of smartphone.

In ieder kamer andere muziek

Ook kan je als je meerdere Play-boxen hebt in iedere kamer andere muziek beluisteren. Dan kan dat door “compartimenten” te maken. Met de app stuur je eenvoudig de muziek van jouw keuze naar het compartiment dat jij wilt. In de woonkamer naar Beethoven of bach luisteren terwijl bij de kinderen boven op hun kamer Katy Perry uit de Sonos komt knallen.

 

Bamboo Fun tekentablet

Heb je een druk digitaal leven? Hou je een blog bij, zit je in het onderwijs of in een kennisomgeving? De Wacom Bamboo Fun pentablets veranderd jouw digitale creativiteit. Of je nu presentaties maakt, mindmaps, tekeningen of van kunst en mode houdt. Dit hulpmiddel tilt je naar een hoger niveau.

Bamboo FunWacom is een samentrekking van het Japanse “wa” (harmonie) en “komu” (computer) en geldt als één van de grootste en populairste producenten van grafische tablets. Deze tablets hebben als kenmerk de draad- en batterijloze stylus en werking op basis van elektromagnetisme.

De Bamboo is de standaard Wacom-tablet geschikt voor het grote publiek. Inmiddels is de derde generatie van dit product op de markt verschenen. Er zijn vier type Bamboo’s op de markt: Bamboo Touch, Pen, Manga en Fun.

Bamboo Fun Pad specificaties

De Bamboo Pad wordt geleverd in diverse kleuren: zilver/zwart, wit/blauw, wit/groen en wit/purper. Het apparaat heeft een A6 formaat oppervlak. De tekenpad werkt met Windows 7 en 8 of Mac OS X. Voor de Mac is een aparte driver beschikbaar. De Windows installatie is plug & play. De Bamboo Fun is er in twee formaten: A5 (M) en de A6 (S). De A6 is gevoelsmatig te klein dus de voorkeur gaat uit naar het A5 formaat.

Aan de slag met de Bamboo tekentablet

Het is vreemd om een eerste keer met de Fun teken tablet te werken. Wacom heeft dan ook een programma gemaakt om stap voor stap uitleg te geven hoe alles werkt. Er zitten wat oefeningen bij om wat meer gevoel te krijgen.

Met de Bamboo Fun tekentablet is het gemakkelijk om bestaande Excelsheets, Powerpoints, Word of PDF documenten te voorzien van handgeschreven input. Daarnaast zijn er veel apps beschikbaar om bijvoorbeeld foto’s met pen te bewerken of spelletjes te spelen.

Eerst maar eens testen

Ben je in het bezit van een iPad en wil je eerst eens testen hoe het voelt om op tablets te teken? Dan kun je met de Intuos Creative Stylus aan de  slag. Deze aluminium pen met rubberen punt heeft Bluetooth verbinding en is te gebruiken met diverse beschikbare Apps. Het is niet hetzelfde als met de Bamboo pentablets, maar wel de best next thing!

Youtube Bamboo 3de generatie

 

Remee masker voor lucide dromen

Wel eens van Lucide Dromen gehoord? Kort geleden kwam ik hier achter toen ik op Kickstart.com aan het snuffelen was. Ik las over een project om dit soort dromen te stimuleren. In dezelfde week las ik ook nog eens in het tijdschrift hierover. Mijn interesse was gewekt!

Lucide Dromen

Soms als je wakker wordt weet je nog wat je gedroomd hebt, maar meestal vergeet je die snel door de wijze waarop je ontwaakt. Maar stel nou dat je in staat bent om je dromen te onthouden. Of nog beter, dat jij zelf kan bepalen wat je gaat dromen! Dit klinkt misschien raar, maar er zijn mensen die dat kunnen. Zulke dromen hebben zelfs een naam: Lucide dromen.

En wist je dat de Nederlandse psychiater en schrijver Frederik van Eeden deze term heeft bedacht. Een lucide droom is een droom waarin de dromer weet dat hij/zij droomt. Doordat de dromer bewust is van de droom is hij/zij in staat om deze te sturen. In de droom kan je dus doen wat je wilt, met wie je dat wilt en waar je dat wilt. Ja, hier slaat de fantasie toch wel op hol.

Altijd een duet willen zingen als een echte wereldster met George Micheal in de Arena voor 60.000 mensen… geen probleem voor een lucide dromer. En daarna een afterparty bezoeken waar de beste DJ’s in de wereld draaien met Rihanna en Nicki Minaj aan je zijde? No problemo.

Wetenschappelijk onderzoek

Dit is geen new-age onzin of hokuspokus. Het is wetenschappelijk bewezen in laboratoria dat mensen lucide dromen kunnen hebben. Er is training voor nodig en doorzettingsvermogen, maar het kan. Een van de meest bekende wetenschapper op dit gebied is een professor aan de Stanford University genaamd Stephen LaBerge. In de jaren ’80 en ’90 deed hij veel onderzoek naar dit fenomeen.

Een van mijn eigen helden Tim Ferriss kan lucide dromen.  Hij gebruikte lucide dromen onder andere om beter te worden in worstelen door te dromen dat hij training te krijgen van een olympisch worstelkampioen.

Training in Lucide dromen

Er zijn op het internet allerlei trainingen te vinden om te leren hoe je lucide kan dromen. Maar de bron is toch wel het ebook van Stephen LaBerge. Hierin staat stap voor stap vermeld hoe je in een lucide droom kan raken.

Tijdens een vakantie heb ik mij gericht op de eerste stap van Lucide dromen. En dat is Dream Recall. Het opschrijven van de dromen die je hebt. In de slaapperiode zijn er meerdere droommomenten. Op een gegeven moment wist ik wel 3 of 4 dromen te onthouden, per nacht. Mijn ervaring is dat zodra ik zodra ik mij bewust wordt van mijn droomtoestand ik van enthousiasme wakker wordt.

Remee van Bitbanger Labs

Er zijn ook hulpmiddelen die je ondersteunen bij het lucide dromen. Eén daarvan is dus een Kickstart project genaamd Remee van Bitbanger Labs.

Remee lucid dreamingDe Remee is een slaapmasker dat met lampjes in je slaap signalen geeft. Deze signalen stimuleren het ontwaken in een droom.  In onderstaande Youtube film leggen de ontwikkelaars nog eens uit wat het voordeel is om met een Remee te slapen.

 

 

Overzicht van streaming muziekdiensten

Laatst heb ik bij mijn ouders een doe-het-zelf pakket van KPN geïnstalleerd. Dat was zo’n 3-in-1 pakket voor telefonie, televisie en internet. Op zich niets bijzonders en redelijk snel voor elkaar. Maar als extraatje zat er een premium abonnement voor de streaming muziekdienst van Spotify bij.

straming muziekdienstenDoor het premium abonnement ben ik toch eens met Spotify gaan experimenteren. Het is niet meer dan een stukje software op pc/laptop installeren of een app op smartphone en tablet. Inloggen met een aangemaakt account en klaar ben je.

Muziekverzameling op cd en vinyl

Natuurlijk had ik hier wel eens van gehoord, maar nooit zelf gebruikt. Betalen voor streaming muziek terwijl ik zelf uit mijn periode als DJ een verzameling van honderderden cd’s en vinyl maxi singles heb staan. Naar schatting omgerekend goed voor wekenlang continue muziek. Dat stuitte me toch wel tegen de borst.

De twee de grootste redenen voor mij om mijn verzameling niet weg te doen is 1) je krijgt er geen stuiver voor en 2) lang niet alle remixes zijn op muziekdiensten te beluisteren. En dat is nu juist voor mij de waarde van de (inmiddels gedigitaliseerde) verzameling.

Streaming muziekdiensten

Nu is Spotify niet de enige muziekdienst die er is. Dus vandaar dat ik hier maar eens “ingedoken” ben. Hieronder een overzicht van de diverse aanbieders. Klik op de icons om naar de bijbehorende websites te gaan.

MerkPrijs in €WebsiteBijzonderheden
Mujjo28MujjoAlleen voor dames en ook een model in leer
qMust15Ook beschikbaar met de beruchte skeleton afdruk
The North Face43The North Face womanIn wit en zwart voor mannen en vrouwen
X'entrix14Nylon coating met zilver verwerkt. Alleen in zwart
iGloves12iGlovesGrote variatie aan kleuren waaronder rood, roze en blauw. Ook verkrijgbaar in leer

Al deze streaming muziekdiensten hebben een vorm van “gratis” luisteren. Bij de één is het een periode gratis luisteren en bij de andere met reclameboodschappen. Daarnaast is er een verschil tussen het luisteren op pc/laptop, tablet of smartphone.

Het aantal opgegeven songs in de bibliotheek van de aanbieders varieert van 10, 15, 20 en 30 miljoen songs. Een totaal overzicht vind je hier.

Bibliotheek test Spotify

Omdat ik alleen beschik over een Spotify abonnement, is deze test erg beperkt. Uit mijn (zeer oude) DJ verzameling heb ik een vijftal songs uitgepikt waarvan ik verwacht dat deze niet digitaal in de bibliotheek van Spotify zit.

  1. Dr. Alban – It’s my life (Raggadag mix)
  2. VAn Morrisson & John Lee Hooker – Gloria
  3. U2 – Desire (riot remix)
  4. The Cure – She sells sanctuary (extended version)
  5. Baby D – Let me be your fantasy (remix)

Zowel nummer 1 en 4 stonden in dezelfde versie op Spotify. De nummers 3 en 5 waren niet de versie die ik zocht, maar in een andere versie. Nummer 2 was niet vindbaar. Op zich een goede score behalve als je erg “gehecht” bent aan het nummer.